Image Blog

W obecnych czasach rola włosów została wyraźnie zredukowana i pełni, w niewielkim stopniu, funkcje izolacyjne, ochronne oraz receptorowe. Przede wszystkim jednak włosy pełnią teraz funkcję estetyczną, ich nadmiar często zmniejszany jest za pomocą epilacji, a niedobór leczony. Rodzaj postępowania z nimi zdeterminowany jest lokalizacją włosów, aktualnie panującą modą i względami psychologicznymi.

Można odnieść wrażenie, że współcześnie zarost i ogólnie owłosienie, a przede wszystkim skóry głowy, jest kwestią identyfikacji wizualnej, urody. Włosy w wielu przypadkach podnoszą naszą atrakcyjność, czasami stanowią o statusie społecznym, jak również o naszej kulturze. Utrata włosów u kobiet i mężczyzn może być więc znaczącym problemem. Poniżej przedstawimy jedne z dwóch najpopularniejszych przyczyn łysienia.

Łysienie androgenowe

Przyczyną łysienia androgenowego jest wrażliwość mieszków włosowych na androgeny, czyli hormony płciowe występujące najczęściej u mężczyzn, w niewielkich ilościach także u kobiet. Ma to bezpośredni wpływ na utratę włosów, która u mężczyzn występuje w 70%, a u kobiet w 40% przypadków. Łysienie androgenowe najczęściej uwarunkowane jest genetycznie.

Objawami tej choroby są występujące u mężczyzn zakola oraz łysiejący czubek głowy, które prowadzą do zupełnego wyłysienia, natomiast u kobiet występuje przerzedzenie się włosów, jednak nie dochodzi do całkowitego wyłysienia. 

Łysienie telogenowe

Przyczyną łysienia telogenowego jest wydłużenie fazy spoczynku włosów (jedna z faz życia włosa). Objawem tego jest zaburzenie ilościowe włosów wciąż żywych do martwych i w związku z tym ich ogólne przerzedzenie na całej skórze głowy. Łysienie telogenowe, w przeciwieństwie do androgenowego, nie jest uwarunkowane genetycznie.

Najczęstszymi powodami występowania łysienia telogenowego są: poród, operacje, urazy, wypadki, stres, niedobór witamin D3, B12, anemia, przewlekłe choroby, powikłania polekowe.

Pamiętajmy o tym, że w przypadku podejrzeń co do występowania u siebie zarówno wymienionych wyżej, jak i innych objawów wypadania włosów wskazane jest, aby w pierwszej kolejności wykonać badania dodatkowe lub skonsultować się z trychologiem

Żeby wspomagać swój organizm, warto również zadbać o odpowiednią suplementację. Aby skutecznie zahamować wypadanie włosów i cieszyć się bujną fryzurą, należy jednak sięgać po sprawdzone środki. Gwarancją tego będzie przede wszystkim starannie skomponowany skład zawierający odpowiednie substancje aktywne.

Dervit Andro to suplement diety opracowany z myślą o osobach chcących powstrzymać wypadanie włosów. W połączeniu z prawidłową pielęgnacją i dobrze zbilansowaną dietą stosowanie go może przynieść oczekiwane efekty.

Składniki aktywne:

• unikalna formuła roślinnych składników aktywnych AndroDiet (owoce palmy sabałowej, liście zielonej herbaty, ziele wierzbownicy drobnokwiatowej, kora śliwy afrykańskiej)

• Ekstrakty roślinne: kiełki bambusa, liście pokrzywy, nasiona prosa

• Witaminy: witamina C, witamina E, witamina D, niacyna, biotyna, witamina B6, tiamina, ryboflawina

• Składniki mineralne: cynk, mangan, miedź, jod

• Aminokwasy: L-lizyna, L-cystyna, L-leucyna

Działanie preparatu w odniesieniu do poszczególnych składników*:

Krzem uważany jest za mikroelement, wpływa na poprawę jakości włosów, skóry i paznokci

Nasiona i liście pokrzywy zawierają witaminy, minerały i aminokwasy. Ze względu na obecne związki ma działanie przeciwłupieżowe, ściągające, oczyszczające, i wspomagające czynności hemostatyczne

Bambus ma istotną rolę w integralności kości, ścian tętnic, skóry, zębów, dziąseł, włosów i paznokci; stosowany w celu złagodzenia egzemy

Badania potwierdzają skuteczność palmy sabałowej w przypadku łysienia androgenowego, ponieważ hamuje ona rozwój łysienia i powoduje porost nowych włosów

Wyciągi z wierzbownicy mają zastosowanie w leczeniu łysienia androgennego oraz łupieżu tłustego

Kup teraz: https://vitadiet.pl/pl/dervit-andro-60-kapsulek-117.html

Źródła:

https://aestheticcosmetology.com/wp-content/uploads/2019/04/ke2014.3-6.pdf

https://www.termedia.pl/Journal/-7/pdf-8396-1?filename=finasteryd.pdf

https://piotrturkowski.pl/blog/lysienie-telogenowe-przyczyny-objawy-leczenie/

https://aesthetica.com.pl/book/book.php?file=http://aesthetica.com.pl/clients/25/files/files/20-26.pdf