Image Blog

Helicobacter pylori to jedna z najczęstszych przyczyn bólu żołądka oraz problemów gastrycznych. Co ciekawe, ponad połowa dorosłych Polaków jest nią zarażona, jednakże tylko u 20% z nich objawia się ona w różny sposób. Do jej najczęstszych objawów należą: ból żołądka, połączony z jego zapaleniem, nudności i wymioty. Jak leczyć Helicobacter pylori i czy istnieją naturalne sposoby, które wspomagają ten proces? Te i inne odpowiedzi poznasz w naszym artykule. Zapraszamy do przeczytania.

Bakteria Helicobacter pylori – jak leczyć?

Leczenie bakterii Helicobacter pylori polega na przyjmowaniu trzech lub nawet czterech różnych leków, wśród których jednym jest antybiotyk. Pomaga to zwalczyć bakterię w żołądku oraz zapobiegać ryzyku późniejszego zakażenia. Jednakże czasami metody te mogą nie być skuteczne w 100% – wtedy z pomocą powinny przyjść naturalne metody, które powinny wspomagać właściwe leczenie. Warto dodać, że nie powinniśmy leczyć się na własną rękę bez odpowiedniej diagnozy lekarskiej, gdyż bóle żołądka mogą mieć podłoże w wielu innych schorzeniach.

Helicobacter pylori leczenie bez antybiotyków

Badania wykazują, że niektóre naturalne składniki wspomagają leczenie bakterii Helicobacter pylori. Jednakże, zanim sięgniemy po nie, warto zdecydować się na antybiotyk, który w 10 dni powinien poradzić sobie ze wszelkimi negatywnymi skutkami. Leczenie bakterii Helicobacter pylori powinno być holistycznym procesem – łączenie odpowiedniej farmakologii z innymi czynnikami pomagającymi wyleczyć żołądek.

Helicobacter pylori leczenie naturalne

Jakie substancje stosuje się zazwyczaj przy naturalnej eradykacji bakterii Helicobacter pylori? Jednym z ważniejszych naturalnych środków jest czarnuszka siewna, której działanie zdrowotne zostało udowodnione badaniami. Substancją leczniczą jest zarówno olej czarnuszkowy, jak i jej nasiona. Wykazują one działanie antybiotyczne, przeciwspasożytnicze, przeciwbólowe oraz przeciwwirusowe. Kolejną rośliną, która pomaga przy leczeniu Helicobacter pylori, jest aloes, który zawiera ponad 75 aktywnych składników o potencjale uzdrawiającym. Warto wspomnieć również o imbirze, który ma silne działanie przeciwzapalne. Są to jedne z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych roślin, które wspomagają leczenie bakterii Helicobacter pylori.

Jak w naturalny sposób zapobiegać nawrotowi Helicobacter pylori?

Naturalne sposoby mogą pomóc nam również w zapobieganiu nawrotów Helicobacter pylori. W tym przypadku warto spożywać zioła, które mają w składzie polisacharydy. Składnik ten ma podobną budowę strukturalną jak mucyny wyściełające żołądek. Kuracja nimi ma szansę zablokować przyczepność do warstwy śluzowej żołądka i w ten sposób uniemożliwić dalszy rozwój zakażenia. Znajdują się one między innymi w algach i czarnej porzeczce.

Jak wspomagać leczenie Helicobacter pylori?

Aby wspomóc leczenie bakterii Helicobacter pylori, warto wybrać HelicoFood. Suplement ten w swoim składzie zawiera wszystkie niezbędne składniki potrzebne do wspomagania prawidłowej pracy żołądka. Preparat przeznaczony jest dla osób, które są zakażone bakterią Helicobacter pylori lub są w trakcie eradykacji.