Czym jest Helicobacter pylori?
Helicobacter pylori to bakteria przystosowana do życia w naszym żołądku. Zobojętnia panujące w nim kwaśne środowisko, a dodatkowo produkuje toksyny powodujące zanikanie błony śluzowej. Nieleczone zakażenie bakterią Helicobacter pylori może wywołać m.in. chorobę wrzodową żołądka oraz dwunastnicy czy chorobę Ménétriera. Wdrożenie odpowiedniego leczenia to nie wszystko. Istotną rolę odgrywa też zmiana dotychczasowego sposobu żywienia.
Dieta przy Helicobacter
Po stwierdzeniu zakażenia Helicobacter pylori zmiana diety jest konieczna. Mimo, że podstawową metodą leczenia jest stosowanie odpowiednio dobranych leków, właściwe odżywianie znacząco wspomaga terapię. Należy zadbać o to, aby posiłki były lekkostrawne. Trzeba zwracać uwagę na wszystkie produkty spożywcze i wybierać te, które nie będą zalegać w żołądku.
Dieta helicobacter pylori – na co trzeba zwracać uwagę
Przy Helicobacter dieta powinna być zbilansowana i zdrowa. Warto pamiętać, że zaleca się spożywać 5-6 małych posiłków dziennie – pomoże to odbudować florę bakteryjną jelit. Jednakże podczas leczenia należy unikać wielu ciężkostrawnych pokarmów, takich jak tłuste, smażone i pieczone dania kuchni tradycyjnej. Nie należy spożywać produktów marynowanych, wędzonych, smażonych i pieczonych, a także unikać ostrych przypraw. Dieta przy helicobacter powinna także negować picie napojów alkoholowych, gazowanych i kwaśnych, w tym nierozcieńczonych soków warzywnych i owocowych.
Helicobacter pylori dieta – co najlepiej jeść?
Mleko i przetwory mleczne powinny być naszymi przyjaciółmi – zawierają przeciwbakteryjną laktoferrynę, a produkty fermentowane – probiotyki pomagające w walce z infekcją. Warto również spożywać zieloną herbatę. Katechiny, które można w niej znaleźć, hamują rozwój bakterii. Oczywiście należy pamiętać o piciu dużej ilości wody i dbaniu o siebie. Idealnie sprawdzą się również chude mięso drobione (np. indyk), ryby (dorsz, pstrąg, okoń). Aby wspomóc dietę przy helicobacter warto raz dziennie pić HelicoFood+ żurawina który pomaga załagodzić dolegliwości ze strony układu pokarmowego W postępowaniu dietetycznym w zakażeniu Helicobacter pylori czy rozwiniętej chorobie wrzodowej żołądka świetnie sprawdza się HelicoFood+ żurawina. To żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, która zawiera HelicoDiet, czyli opatentowaną mieszankę ziołową. Z uwagi na to, że produkt jest w saszetkach, w formie proszku do rozpuszczenia, jej stosowanie nikomu nie sprawi problemów, podobnie jak samo przygotowanie. Produkt ten jest również dowodem na to, że dieta przy Helicobacter pylori nie musi oznaczać czasochłonnego przygotowywania potraw, które nie są smaczne.
Odpowiednia dieta przy Helicobacter Pylori uzupełnieniem HelicoFood+ żurawina
HelicoFood+ żurawina to połączenie witamin, minerałów, ekstraktów roślinnych i drożdży probiotycznych. Produkt jest polecany przy zakażeniu Helicobacter pylori. To odpowiedni wybór także dla osób borykających się z chorobą wrzodową żołądka czy uciążliwymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Po saszetki HelicoFood+ żurawina warto sięgać również w celach profilaktycznych, po eradykacji Helicobacter pylori. Dieta, która jest dobrze zbilansowana i lekkostrawna, pomaga w łagodzeniu objawów odczuwanych przy zakażeniu, dlatego powinno się zwracać uwagę na to, co się je.
Podsumowanie badań nad mieszanką HelicoDiet - przyznane patenty
HelicoFood+ żurawina to połączenie witamin, minerałów, ekstraktów roślinnych i drożdży probiotycznych. Zawiera HelicoDiet® – przebadaną in vitro mieszanką ziołową, objętą ochroną 2 patentami na terytorium Polski:1. Kompozycja charakteryzująca się zwiększoną aktywnością: bakteriostatyczną (MIC) i bakteriobójczą (MBC) przeciwko Helicobacter pylori (numer prawa wyłącznego patentu PAT.238162)
2. Kompozycja do zastosowania do wspomagania odporności organizmu w profilaktyce i leczeniu zakażeń Helicobacter pylori (numer prawa wyłącznego PAT.245199)