Kim jesteśmy

Właścicielem marki VITADIET jest Ośrodek Badawczo-Produkcyjny Politechniki Łódzkiej ICHEM sp. z o.o. Firma posiada ponad 30 letnie doświadczenie produkcyjne w branży suplementów diety, wyrobów medycznych, farmacji i żywności specjalnej. Nowoczesny zakład oraz innowacyjne linie produkcyjne renomowanych producentów urządzeń farmaceutycznych, gwarantują najwyższą jakość wytwarzanych wyrobów. Firma realizuje wszystkie elementy procesu produkcyjnego – od przeprowadzenia prac B+R, stworzenia koncepcji produktu i przygotowania receptury, aż do wyprodukowania, kontroli jakości, magazynowania i spedycji gotowego produktu. Spółka spełnia standardy i wymagania systemów jakości zgodnych z międzynarodowymi normami ISO 22000, ISO 9001 i ISO 13485.

VITADIET jest marką, która została stworzona w odpowiedzi na potrzeby konsumentów, poszukujących bezpiecznych i sprawdzonych produktów.

cms-img
cms-img

Dlaczego my

VITADIET to marka produktów, wytwarzanych przez polską firmę, posiadającą wieloletnie doświadczenie i ugruntowaną pozycję rynkową. Wyroby VITADIET są produkowane jedynie ze starannie dobranych, naturalnych i przebadanych surowców. Receptury produktów są sukcesywnie udoskonalane, tak aby zawierały jedynie niezbędne składniki. Zaawansowana infrastruktura badawczo-rozwojowa oraz wykwalifikowany i doświadczony personel dają gwarancję najwyższej jakości i bezpieczeństwa produktów VITADIET.

Historia

1988

Powołanie Ośrodka Badawczo-Produkcyjnego Politechniki Łódzkiej ICHEM sp. z o.o., którego udziałowcami są Politechnika Łódzka oraz kilka zakładów Polfa. Założycielem i pierwszym prezesem firmy jest wykładowca Wydziału Chemicznego PŁ dr Jacek Jankowski, który do współpracy zaprasza najzdolniejszych absolwentów.

cms-img
cms-img
Lata 90te

Rozwój działalności produkcyjnej i handlowej spółki. Firma ICHEM produkuje m.in. opatrunki hydrożelowe, repelenty i kosmetyki, żywność funkcjonalną i produkty sojowe, wykonuje prace badawcze na zlecenie przemysłu farmaceutycznego, a także prowadzi hurtowy i detaliczny handel lekami.

2005

Pozyskanie inwestora – hiszpańskiej grupy Kiluva i rozpoczęcie współpracy z siecią NATURHOUSE. Stopniowa zmiana profilu działalności i rozpoczęcie produkcji suplementów diety.

cms-img
cms-img
2010

Wprowadzenie na rynek produktów pod marką VITADIET – preparaty na poprawę funkcjonowania stawów, odchudzanie i wspierające odporność.

2012

Otwarcie zmodernizowanego zakładu produkcyjnego ICHEM. Dofinansowanie z UE umożliwiło kompleksową rozbudowę fabryki i zakup innowacyjnych linii produkcyjnych. Spółka ICHEM regularnie korzysta z dofinansowania, pochodzącego ze środków unijnych. Dzięki niemu zrealizowała kilkanaście projektów inwestycyjnych, badawczych, szkoleniowych i promocyjnych o łącznej wartości ponad 35 mln zł.

cms-img
cms-img
2015

Dynamiczny rozwój wyrobów VITADIET w nowych formach aplikacyjnych. Wprowadzenie na rynek nowych linii produktowych.

2016

Spółka ICHEM uzyskuje certyfikat ISO 13485 w zakresie wytwarzania wyrobów medycznych w postaci stałej i płynnej.

cms-img
2018

- Twarzą marki VITADIET zostaje Sebastian Wątroba.

- Marka VITADIET wspiera Łódzki SPORT – WIDZEW i ŁKS