Image Blog

Czy wiesz, że… 

Probiotyki wspierają przewód pokarmowy w podróży?

Każdy z nas posiada naturalną mikroflorę bakteryjną, która zasiedla przewód pokarmowy. Może zostać ona jednak zaburzona, na skutek różnych czynników, m.in: zmiana trybu życia, stres, ale przede wszystkim sposobu odżywiania i spożywanych produktów, co często ma miejsce podczas wakacyjnych podróży.

Probiotyki są dobroczynnymi bakteriami, które naturalnie zasiedlają nasz przewód pokarmowy. Dostarczone są najczęściej w postaci gotowych preparatów i wpływają pozytywnie na mikroflorę jelitową, odbudowując ją, a także nie dopuszczając do zagnieżdżenia się drobnoustrojów chorobotwórczych, również poprzez obniżenie pH w przewodzie pokarmowym. Poprawiają perystaltykę jelit, pozytywnie wpływają na procesy trawienne.

Saccharomyces boulardii - przynależy do grzybów drożdżopodobnych. Jest to jedyny gatunek drożdży, którego aktywność probiotyczna została potwierdzona w badaniach klinicznych. Idealnie nadaje się do zastosowania w lecznictwie – jest niezwykle odporny na działanie wysokiej temperatury oraz niekorzystne, kwaśne środowisko żołądka, dlatego po dostaniu się do organizmu nie ulega dezaktywacji. Dodatkowo zachowuje stabilność w kontakcie z antybiotykami.

Od typowych bakterii probiotycznych różni się mechanizmem działania. Przede wszystkim nie jest on częścią naturalnej mikroflory jelitowej i nie kolonizuje układu pokarmowego. Dostarczony z zewnątrz wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości, na wiele różnych sposobów wzmacnia kondycję systemu trawiennego, a następnie zostaje wydalony z organizmu.  

SaccharoBiotic 250 20 kaps:

Suplement diety zawierający drożdże probiotyczne

Szczep Saccharomyces boulardii przeżywa drogę dotarcia do jelit, jest oporny na procesy trawienne oraz kwas żołądkowy

1 kapsułka produktu zawiera 250 mg drożdży Saccharomyces boulardii DBV PG6763 

Produkt dla dorosłych i dzieci. Może być stosowany u dzieci powyżej 1 roku życia!