Image Blog

Na całym ciele człowieka znajduje się ok. 5 mln mieszków włosowych, na samej skórze głowy natomiast mamy ok. 100-150 tysięcy włosów. Każdy włos żyje przeciętnie 3-4 lata, po czym wypada – jest to tzw. stan spoczynku. W naturalnym procesie, tracimy ok. 50-100 włosów dziennie. - jeżeli jednak liczba ta staje się coraz większa, powinniśmy upewnić się czy nie dotyczy nas problem wypadania włosów. Spotyka się z tym coraz więcej kobiet oraz mężczyzn bez względu na wiek. Przyczyny takiego stanu mogą być bardziej lub mniej poważne, a dotyczyć mogą wielu aspektów naszego życia, np. pielęgnacji włosów, zmian pogody czy też zmian hormonalnych. 

Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą:

1. Stres i związane z nim przemęczenie organizmu – w okresie dużego narażenia na stres, czy przemęczenia często obserwuje się znaczne osłabienie i wzmożone wypadanie włosów

2. Choroby tarczycy – pamiętajmy o tym, aby się badać, a szczególnie przy problemie nadmiernego wypadania włosów 

3. Nieodpowiednia dieta – niedobory witamin czy minerałów mogą sprawić, że włosy będą osłabione, łamliwe i kruche

4. Anemia – spowodowana niedoborem żelaza oraz cynku. Warto dość regularnie wykonywać badania krwi

5. Łysienie androgenowe występuje u mężczyzn i u kobiet, częściej jednak dotyka mężczyzn i jest ono uwarunkowane genetycznie. Łysienie to charakteryzuje się utratą włosów w kątach czołowych (u mężczyzn) oraz na szczycie głowy (u kobiet).

6. Źle dobrana pielęgnacja – przyczynami niepokojącej utraty włosów może być m.in. nadmierne wysuszenie, częste farbowanie, rozjaśnianie oraz stosowanie nieodpowiednich lub zbyt silnych preparatów do stylizacji włosów.

7. Warunki atmosferyczne - wystawianie głowy na działanie promieni słonecznych, wiatru i mrozu, a także moczenie jej w słonej lub chlorowanej wodzie przyspiesza i nasila proces wypadania włosów. Okresami wzmożonego wypadania włosów są jesień oraz wiosna. 

Co dobrego na wypadanie włosów?

Wypadanie włosów bywa naprawdę dużym i w dodatku uciążliwym problemem. Narzekają na to zarówno kobiety, jak i mężczyźni, niezależnie od wieku. Warto pamiętać, że każdy z nas naturalnie traci do ok. 100 włosów dziennie i nie jest to powód do niepokoju. Jednak gdy ta liczba jest większa, najlepiej jak najszybciej zareagować, aby powstrzymać wypadanie kolejnych kosmyków.

Wypadanie włosów to coraz częstszy problem

Tak naprawdę przyczyn nadmiernej utraty włosów jest wiele. Nierzadko problemem jest po prostu nadmierny stres, którego konsekwencją jest przemęczenie. Organizm czasem reaguje na tego typu emocje właśnie wypadaniem włosów. Okazuje się, że nie bez znaczenia w tej kwestii są różnego rodzaju choroby, zaburzenia hormonalne, pora roku, niewłaściwa pielęgnacja, a nawet po przebyciu zakażenia koronawirusem. Wiele osób zaczęło narzekać na wypadające włosy po covidzie. Na szczęście są skuteczne sposoby na to, aby zapomnieć o takich problemach.

Co stosować na wypadanie włosów?

Żeby skutecznie zahamować wypadanie włosów i cieszyć się piękną fryzurą, należy sięgać po sprawdzone środki. Wyznacznikiem jest tu przede wszystkim starannie skomponowany skład zawierający odpowiednie substancje aktywne. 

Bardzo często osoby, które zauważyły u siebie nadmierne wypadanie włosów, sięgają po suplementy z biotyną. Warto jednak mieć na uwadze, że nie tylko ona jest ważna. Najlepiej, jeśli razem z biotyną w składzie znajdą się niezbędne dla organizmu witaminy i minerały. Skuteczność działania poprawiają dodatkowo odpowiednie ekstrakty roślinne, m.in. owoce palmy sabałowej (pochodzą z rośliny znajdującej zastosowanie w leczeniu łysienia androgenowego).

Wypadanie włosów po covidzie — jak leczyć?

Jednym z coraz częściej zauważalnych skutków ubocznych po COVID-19 jest wypadanie włosów. Bywa ono na tyle intensywne, że niektóre osoby narzekają nawet na dobrze widoczne prześwity. Szacuje się, że problem dotyka nawet ponad 20% pacjentów, którzy przeszli zakażenie wirusem. Dervit Andro jest skuteczny również w tym przypadku. Wysoka dawka biotyny, krzemionki i ekstraktów roślinnych, a także specjalna formuła AndroDiet sprawia, że kuracja przeciw wypadaniu włosów jest efektywna. Regularne przyjmowanie preparatu pozwala ograniczyć utratę pasm.

Dervit Andro to suplement diety opracowany z myślą o osobach chcących powstrzymać wypadanie włosów. W połączeniu z prawidłową pielęgnacją i dobrze zbilansowaną dietą stosowanie go może przynieść oczekiwane efekty.

Pamiętajmy o tym, że podstawowa pielęgnacja włosów w większości przypadków nie będzie wystarczająca. Jeśli zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów, sięgnij po Dervit Andro!

Dlaczego Dervit Andro?

Zawiera unikalną formułę AndroDiet® w skład której wchodzą: owoce palmy sabałowej, liście zielonej herbaty, ziele wierzbownicy drobnokwiatowej, kora śliwy afrykańskiej

Wysoka dawka biotyny 2,5 mg

Podwójne źródło krzemionki (ponad 12 mg krzemu)

Rekomendowana dzienna dawka witaminy D 2000 IU

Nie zawiera stearynianu magnezu ani dwutlenku tytanu 

Kup teraz: https://vitadiet.pl/pl/dervit-andro-60-kapsulek-117.html