Image Blog

Dziennie tracimy około 100 włosów, więc jeżeli widzimy jakieś na poduszce, pod prysznicem czy na ubraniach, to nie dzieje się nic złego. Dopiero, jeżeli włosy wypadają „garściami” i zauważamy zmiany na skórze głowy, powinniśmy udać się do specjalisty. Aby skutecznie zwiększyć ich gęstość, trzeba znać przyczyny wypadania włosów, których jest kilka.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Jedną z przyczyn, którą możemy zwalczać bez konieczności ingerencji lekarskiej, jest niewłaściwa pielęgnacja. Każdy włos potrzebuje innego szamponu, odżywki czy maski. Niezwykle ważne jest również odpowiednio oczyszczona skóra głowy – staje się wtedy idealnym środowiskiem do zdrowego rozwoju włosa. Niestety niewłaściwa pielęgnacja to tylko czubek góry lodowej. Jeżeli zmiana szamponu nie pomoże, wtedy należy zasięgnąć porady specjalisty.

Co może powodować wypadanie włosów?

Wypadanie włosów to kwestia niezwykle złożona i problematyczna. Powoduje to wiele czynników zdrowotnych, do których należą: choroby wewnątrzustrojowe, choroby zakaźne, zaburzenia hormonalne, genetyka oraz stres. Leczenie farmakologiczne powinno pomóc w ustabilizowaniu organizmu oraz zapobiec dalszemu nadmiernemu wypadaniu włosów.

Kuracja przeciw wypadaniu włosów – co należy suplementować?

Odpowiednia suplementacja pozwala na wzmocnienie cebulki włosa oraz zdrowy wzrost. Przed rozpoczęciem stosowania suplementów, powinniśmy wykonać badania krwi, które pozwolą nam na zlokalizowanie problemu. Warto wiedzieć, że wypadanie włosów spowodowane jest brakiem witamin z grupy B (B3, B5, B6, B12) oraz witaminy D3. Co ciekawe, jeżeli w naszym organizmie znajduje się nadmiar witaminy A, to wtedy też istnieje ryzyko nadmiernego wypadania włosów.

Co należy jeść, aby wzmocnić swoje włosy?

Odpowiednia dieta to podstawa przy każdej dolegliwości. Powinniśmy dbać o to, aby spożywać dużą ilość białka, gdyż to ono jest głównym budulcem. Wspomaga ono również porost włosów i znajduje się w mięsie. Mięso to również produkt, który zawiera w sobie żelazo. Ono również decyduje o tym, w jakim stanie są nasze włosy.

Co dobrego na wypadanie włosów? Suplementy najwyższej jakości

Wśród wielu naturalnych składników, które wspomagają porost włosów, znajdują się między innymi: skrzyp polny, pokrzywa, chmiel, dziurawiec, brzoza oraz łopian. Wzmacniają one cebulkę włosa oraz zwiększają porost. Bardzo istotna jest również biotyna, która określana jest również mianem witaminy H. Vitadiet oferuje suplementy diety najwyższej jakości, w których skład został opracowany tak, aby dostarczał wszelkich niezbędnych elementów.

Dervit Max z biotyną – wspomóż porost swoich włosów

Dervit Max z biotyną to suplement diety, który został opracowany z myślą o wszystkich osobach, które chcą zadbać o swoje włosy, skórę oraz paznokcie. Jego unikalna formuła jest połączeniem aż 21 starannie dobranych składników aktywnych.

Wypadające włosy po covidzie

Pandemia wirusa COVID-19, która w Polsce rozpoczęła się w 2020 roku, wywróciła nasze życia do góry nogami. Niestety, choroba ta jest bardzo nieprzewidywalna i powoduje różne skutki u każdej osoby, która miała nieprzyjemność ją przejść. Jednym z nich jest nadmierne wypadanie włosów, które zazwyczaj powoduje ogromne osłabienie organizmu.

Wypadające włosy po covidzie – jak leczyć?

Niestety nie ma jednego skutecznego sposobu, który gwarantuje magiczne pozbycie się problemu. Jednakże możemy pomagać swojemu organizmowi w odbudowie. Po przebyciu koronawirusa warto zacząć przyjmować suplementy oraz wprowadzić dietę bogatą w składniki odżywcze. Masaże skóry głowy oraz wzmacniające i regenerujące kosmetyki powinny również pomóc w przywróceniu włosom dawnego stanu.