Активні фільтри

Helicobacter pylori – co jeść?

Helicobacter pylori to bakteria przystosowana do życia w naszym żołądku. Zobojętnia panujące w nim kwaśne środowisko, a dodatkowo produkuje toksyny powodujące zanikanie błony śluzowej. Nieleczone zakażenie bakterią Helicobacter pylori może wywołać m.in. chorobę wrzodową żołądka oraz dwunastnicy czy chorobę Ménétriera. Wdrożenie odpowiedniego leczenia to nie wszystko. Istotną rolę odgrywa też zmiana dotychczasowego sposobu żywienia.

Dieta przy Helicobacter

Po stwierdzeniu zakażenia Helicobacter pylori zmiana diety jest konieczna. Mimo, że podstawową metodą leczenia jest stosowanie odpowiednio dobranych leków, właściwe odżywianie znacząco wspomaga terapię. Należy zadbać o to, aby posiłki były lekkostrawne. Trzeba zwracać uwagę na wszystkie produkty spożywcze i wybierać te, które nie będą zalegać w żołądku.

W postępowaniu dietetycznym w zakażeniu Helicobacter pylori czy rozwiniętej chorobie wrzodowej żołądka świetnie sprawdza się HelicoFood. To żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, która zawiera HelicoDiet, czyli opatentowaną mieszankę ziołową. Z uwagi na to, że produkt jest w saszetkach, w formie proszku  do rozpuszczenia, jej stosowanie nikomu nie sprawi problemów, podobnie jak samo przygotowanie. Produkt ten jest również dowodem na to, że dieta przy Helicobacter pylori nie musi oznaczać czasochłonnego przygotowywania potraw, które nie są smaczne.

Helicobacter pylori dieta

HelicoFood to połączenie witamin, minerałów, ekstraktów roślinnych i drożdży probiotycznych. Produkt jest polecany przy zakażeniu Helicobacter pylori. To odpowiedni wybór także dla osób borykających się z chorobą wrzodową żołądka czy uciążliwymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Po saszetki HelicoFood warto sięgać również w celach profilaktycznych, po eradykacji Helicobacter pylori. Dieta, która jest dobrze zbilansowana i lekkostrawna, pomaga w łagodzeniu objawów odczuwanych przy zakażeniu, dlatego powinno się zwracać uwagę na to, co się je.

copy of HelicoFood - 7 saszetek
Ціна 25,90 PLN

HelicoFood - żywność specjalnego przeznaczenia medycznego