Właściwości magnezu
Przedstawione poniżej treści nie mają charakteru promocyjnego. Ich wyłącznym celem jest edukacja i podniesienie poziomu wiedzy odbiorcy na temat zdrowia. Należy jednak pamiętać, że żadna z informacji nie może zastąpić porady lekarskiej lub konsultacji z farmaceutą.
Spis treści
Czy wiesz, że…
Magnez wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mięśni, zmniejsza uczucie stresu oraz zmęczenia, a także wspomaga równowagę hormonalną kobiet?
Magnez normuje funkcje układu nerwowego i polepsza pracę szarych komórek. Biorąc udział w przemianie węglowodanów, białek oraz tłuszczów, warunkuje dostawę energii do tkanek i komórek organizmu, zwłaszcza do wrażliwych na jej niedobór komórek nerwowych mózgu. Zmniejsza też ich nadpobudliwość, działając na organizm uspokajająco. Poprawia pamięć i myślenie.
Magnez odpowiedzialny jest także za sprawne działanie układu naczyniowo-sercowego – zarówno zapobiega chorobom serca, jak i wspomaga ich leczenie. W przypadku niedoboru magnezu w organizmie, ściany naczyń krwionośnych mogą się obkurczać, a to doprowadzić może do wzrostu ciśnienia krwi.
Magnez w połączeniu z wapniem i witaminą D buduje kości i zęby. Jeżeli dostarczamy go w ilości większej niż wapnia, zapobiega także osteoporozie.
Pierwiastek ten poprawia także trawienie, reguluje pracę tarczycy, przeciwdziała tworzeniu się kamieni w nerkach. Rozszerza on także drogi oddechowe, co pomaga leczeniu astmy i zapalenia oskrzeli. Skutecznie chroni organizm przed toksycznymi pierwiastkami, takimi jak ołów, kadm i rtęć. Ma również wpływ na łagodzenie objawów migren.
Bierze także udział w prawidłowej pracy mięśni poprzez zmniejszanie bólu i dyskomfortu wywołanego skurczami mięśni, jak również zmniejszanie bólów menstruacyjnych będących skutkiem skurczów mięśni gładkich.
W przypadku niedoboru magnezu, objawy pojawiają się najczęściej przede wszystkim u osób wykonujących ciężkie prace fizyczne lub intensywnie trenujących, takich jak np. sportowcy. W grupie zwiększonego ryzyka są także wszyscy ci, którzy intensywnie pracują umysłowo oraz osoby narażone na silny, długotrwały stres w życiu prywatnym lub zawodowym, ponieważ wpływa to na ich trudności z koncentracją oraz stale towarzyszące uczucie przemęczenia i rozdrażnienie. Większą uwagę na niedobór magnezu powinny zwracać także osoby będące na restrykcyjnych dietach, a także kobiety w ciąży lub w okresie okołomenopauzalnym. Co ważne, niedobór magnezu skutkuje drżeniem powiek i rąk, a także kruchością włosów i paznokci.
Polecane dla Ciebie artykuły
Co jeść przy zakażeniu Helicobacter pylori?
Jak dbać o serce? – to pytanie, które zadają sobie pacjenci w każdym wieku. Zdrowe serce to prawidłowe dotlenienie i odżywienie całego organizmu. Jak je zachować?
WięcejCo stosować na wypadanie włosów?
Dziennie tracimy około 100 włosów, więc jeżeli widzimy jakieś na poduszce, pod prysznicem czy na ubraniach, to nie dzieje się nic złego. Dopiero, jeżeli włosy wypadają „garściami” i zauważamy zmiany na skórze głowy, powinniśmy udać się do specjalisty.
WięcejNaturalne metody leczenia Helicobacter pylori
Helicobacter pylori to jedna z najczęstszych przyczyn bólu żołądka oraz problemów gastrycznych. Co ciekawe, ponad połowa dorosłych Polaków jest nią zarażona, jednakże tylko u 20% z nich objawia się ona w różny sposób.
WięcejPrzyczyny wypadania włosów
W obecnych czasach rola włosów została wyraźnie zredukowana i pełni, w niewielkim stopniu, funkcje izolacyjne, ochronne oraz receptorowe.
WięcejNajczęściej wybierane produkty VITADIET
AKAVIT Witamina D3 1000 IU – krople dla dzieci i dorosłych (suplement diety)
witamina D3
29.4 mililitrów
100% naturalnych składników
Jedno opakowanie dla całej rodziny: 1000 IU witaminy D w dziennej porcji dla dzieci lub 2000 IU dla dorosłych
Dervit Beauty – 30 saszetek suplement diety
Dermaval™, AminoDerm7
30 saszetek
Zawiera przebadaną mieszankę DERMAVAL™ o udowodnionym klinicznie działaniu
Uzupełnia dietę o składniki niezbędne do procesu syntezy kolagenu: witaminę C oraz aminokwasy
Dervit SUN – 30 kapsułek
*Karczoch
Wspomaga prawidłową pracę układu pokarmowego
Wspiera prawidłową pracę wątroby