Image Blog

Czy wiesz, że…

Biotyna to jeden z budulców włosów oraz paznokci, który ma ogromny wpływ na ich kondycję.

Biotyna nazywana jest również witaminą B7 lub H, jednak w rzeczywistości jest to koenzym spotykany zarówno w produktach pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. Jest jedną z witamin z grupy B. Biotyna aktywuje wzrost włosów, wzbogaca płytkę paznokcia oraz likwiduje łojotok. 

Biotyna wywiera bardzo duży wpływ na kondycję włosów i paznokci. Poprzez krew zasila macierz włosa w biodostępną siarkę. Macierz odpowiada za spojenie łodygi włosa na całej jego długości, z kolei wiązania siarkowe wchłaniane są w masę keratynową. Biotyna pełni również funkcję regulacyjną w zakresie metabolizmu skóry głowy, pozytywnie wpływając na korzenie oraz wzrost łodygi włosa. Ponadto, wzmacnia ona płytkę paznokcia. Sprawia, że stają się lśniąca i mocna oraz reguluje tempo wzrostu paznokci.

Jeśli w organizmie brakuje biotyny pojawiają się przebarwienia na skórze, zmiany zarówno atopowe, jak i łojotokowe, wystąpić mogą również zapalenie spojówek, drętwienie kończyn, bóle mięśniowe, problemy z jelitami oraz podwyższony poziom cholesterolu. Najwidoczniej jednak pogarsza się stan włosów, paznokci i skóry.

Niedobór biotyny zazwyczaj spowodowany jest niezbilansowaną, złą dietą, spowodować go może również ciąża, intensywny wysiłek fizyczny, przyjmowanie antybiotyków lub złe wchłanianie biotyny. W przypadku niewystarczającej ilości biotyny w organizmie pojawiają się: nadmierne wypadanie, łupież oraz łojotok. 

Biotyna:

Wysoka dawka biotyny – aż 2,5 mg, które pokrywają ponad 5000% dziennej dawki zapotrzebowania

Opakowanie na 2 miesiące

Małe, wygodne do przełykania tabletki