Image Blog

Czy wiesz, że…

Chitosan to naturalny związek występujący w chitynie. Znajduje się on w pancerzach skorupiaków, takich jak krewetki, małże, raki i homary. Jest to tzw. bloker tłuszczu. Posiada właściwości żelujące i pochłaniające.

Znalazł on zastosowanie w suplementach wspomagających odchudzanie, ze względu na właściwości wiązania tłuszczu. Do wchłaniania tłuszczu z pożywienia dochodzi głównie w jelicie cienkim, w którym tłuszcz rozłożony na cząsteczki przenika do krwiobiegu przez kosmki jelitowe. Dla powstrzymania tego procesu niezbędne są substancje, które hamują wchłanianie tłuszczu. Jedna cząsteczka chitosanu jest w stanie wiązać tłuszcz w ilości kilkakrotnie przewyższającej własną masę. Takie połączenie nie może być strawione w przewodzie pokarmowym, dlatego tłuszcz zostaje wydalony z organizmu. Dzięki chitosanowi posiłki są mniej tuczące, ponieważ blokuje on trawienie tłuszczu i sprawia, że zostaje usunięty z organizmu. Chitosan ma korzystny wpływ nie tylko na tempo odchudzania. Wśród jego właściwości prozdrowotnych można wymienić regulację poziomu cukru i cholesterolu oraz wspomaganie regeneracji flory bakteryjnej jelit.

Chrom jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wspiera metabolizm niektórych składników pokarmowych jak tłuszcze i cukry oraz utrzymanie właściwego poziomu glukozy we krwi. Jego niewielkie ilości, jakie znajdują się w organizmie człowieka mają swój udział w wielu procesach przemiany materii.

Pamiętaj:

Odchudzanie wymaga nie tylko stosowania dopasowanej do potrzeb naszego organizmu diety i zwiększenia aktywności fizycznej, ale także odpowiedniej suplementacji.

Chitosan + chrom od VITADIET:

• Ułatwia odchudzanie i uzyskanie wymarzonej wagi.

• Wysoka dawka chromu – aż 201 µg (w dziennej porcji), które pokrywają ponad 500% referencyjnej wartości spożycia

• Opakowanie na 40 dni


https://www.spalacze.pl/na-czym-polega-dzialanie-chitosanu/