Image Blog

Czy wiesz, że… Łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna wypadania włosów i dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet?

Łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna wypadania włosów i dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet, a pojawić może się nawet tuż po 20. roku życia. 

Uważa się, że przy tym typie łysienia największe znaczenie mają androgeny. Nadmiar tych hormonów może wpływać na intensywną utratę włosów. Nie bez znaczenia są również czynniki genetyczne, a u kobiet również choroby o podłożu hormonalnym. Choć to niezwykle przykra dolegliwość, to najważniejsze, że można z nią skutecznie walczyć. 

Łysienie androgenowe to problem, który dotyka przede wszystkim mężczyzn, jednak z powodu nadmiernej utraty włosów wynikającej z podwyższonego poziomu DHT we krwi cierpią także kobiety. U mężczyzn łysienie androgenowe objawia się utratą włosów na czubku głowy, a także u nasady czoła (zakola) i pojawia się zwykle po 40. roku życia. U kobiet ten typ łysienia pojawia się w okresie pomenopauzalnym. Hormon DHT przyczynia się do miniaturyzacji mieszków włosowych, co oznacza skrócenie czasu życia włosa. W leczeniu, a także w profilaktyce łysienia androgenowego korzysta się z właściwości palmy sabałowej.

Ekstrakt z owoców palmy sabałowej

Związki aktywne rośliny hamują aktywność enzymu, który odpowiada za konwersję testosteronu w dihydrotestosteron

Owoce palmy sabałowej wspomagają naturalny proces wzrostu włosów i wspomagają utrzymanie ich w odpowiedniej kondycji

Fitosterole zawarte w palmie sabałowej ograniczają proces wchłaniania się cholesterolu, który bierze udział w powstawaniu hormonu DHT

Wyciągi z owoców palmy sabałowej na łysienie mogą stosować zarówno mężczyźni, jak i kobiety

Z myślą o wszystkich, którzy zmagają się z problemem nadmiernego wypadania włosów firma VITADIET opracowała Dervit Andro . Suplement diety Dervit Andro to optymalne połączenie starannie dobranych składników aktywnych: ekstraktów roślinnych pochodzenia naturalnego, witamin, minerałów oraz aminokwasów. Zawiera unikalną formułę AndroDiet®.

Dlaczego Dervit Andro?

unikalna formuła AndroDiet® (owoce palmy sabałowej, liście zielonej herbaty, ziele wierzbownicy drobnokwiatowej, kora śliwy afrykańskiej)

wysoka dawka biotyny 2,5 mg

podwójne źródło krzemionki (ponad 12 mg krzemu)

rekomendowana dzienna dawka witaminy D 2000 IU*

nie zawiera stearynianu magnezu ani dwutlenku tytanu