Image Blog

Czy wiesz, że… 

Gra na komputerze to często wysiłek umysłowy i fizyczny nie mniejszy niż udział w meczu lub bieg na bieżni?

E-sport często traktowany jest dość opieszale – aktywność ta uważana jest zazwyczaj za niezbyt męczącą. Nic bardziej mylnego! Gracze komputerowi spotykają się ze wzmożonym wysiłkiem mentalnym i psychicznym. Podczas takiego wysiłku mózg zmuszony jest do zdecydowanie intensywniejszej pracy, a to powoduje zmęczenie i osłabienie całego organizmu, w tym także koncentracji. Może to mieć wpływ na ograniczenie możliwości analitycznego myślenia, zmniejszenie refleksu, a także zdolność do szybkiego podejmowania decyzji. 

Warto wspierać swój organizm adaptogenami, czyli substancjami roślinnymi, które mają pozytywny wpływ na układ nerwowy oraz mózg.

Produkt MEMODiet brainPOWER zawiera 4 grupy substancji: adaptogeny, aminokwasy, witaminy i minerały. 

- Adaptogeny:

Rhodiola rosea (Różeniec górski) przyczynia się do prawidłowego krążenia krwi, które jest związane z pracą i reaktywnością mózgu, do optymalnej aktywności umysłowej i poznawczej, pomaga również przystosować się do stresu emocjonalnego, stymulować układ nerwowy, a także stymulować percepcję.

Brahmi (Bakopa drobnolistna) może mieć pozytywny wpływ na mózg, może wywierać krótko i długoterminowy wpływ na wzmocnienie pamięci, może pomóc w zwiększaniu koncentracji, pomaga w łagodzeniu i zapobieganiu stresowi, wspomaga pamięć, funkcje poznawcze, koncentrację, zapamiętywanie oraz zdolność uczenia się.

Ashwaghanda (Witania ospała) wspiera w okresach napięcia psychicznego i nerwowego oraz przyczynia się do osiągnięcia stanu relaksu i dobrego samopoczucia psychicznego; pomaga utrzymać zdolności fizyczne i psychiczne w przypadku osłabienia, wyczerpania, zmęczenia i utraty koncentracji.

Gotu kola (Wąkrota azjatycka) - poprawia pamięć, ma wpływ na zmniejszenie niepokoju, wspiera pamięć i koncentrację.

Hupercyna (Huperzia serrata) - wpływa na procesy myślowe, wspiera procesy poznawcze i zapamiętywanie

- Aminokwasy:

Tyrozyna jest uznawana za środek skutecznie usuwający zmęczenie przy jednoczesnym wzmacnianiu kondycji fizycznej i wspomaganiu odchudzania. Należy do aminokwasów endogennych pobudzających pracę mięśni.

GABA pozytywnie wpływa na układ nerwowy - łagodzi skutki stresu, ułatwia relaksację organizmu, umożliwia zdrowy i głęboki sen wspierając nocną regenerację organizmu.

L-karnityna ma korzystne działanie na układ nerwowy. Jej długotrwała suplementacja pozwala zwiększyć zdolność do uczenia się oraz poprawia refleks.

- Witaminy i minerały:

C, D, E, A, B6 i magnez.

Tak bogaty skład wspiera układ nerwowy!

MEMODiet brainPOWER:

Kompleksowy skład, czyli adaptogeny: różeniec górski, bakopa drobnolistna, wąkrota azjatycka, Huperzia serrata, witania ospała, aminokwasy: l-tyrozyna, GABA, l-karnityna oraz witaminy i minerały: C, D, E, A, B6 i magnez

Pomaga poprawić funkcje poznawcze

Przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

Przeznaczony również dla graczy komputerowych

Opakowanie na miesiąc