Image Blog

Czy wiesz, że…

Jeszcze sto lat temu przeciętna długość snu człowieka wynosiła 11, a dziś to zaledwie 5-6 godzin.

Bardzo doświetlone domy, poświata telewizora lub monitora, częste zerkanie w telefon, picie dużej ilości kawy, stresujący tryb życia, przemęczenie – wszystkie te czynniki na przestrzeni lat spowodowały, że przeciętna ilość snu człowieka znacznie się skróciła, a ludzie coraz częściej mają problemy ze snem, który jest jednym z podstawowych elementów regeneracji.

Melatonina zwana jest “hormonem snu”, odpowiada za regulację naszego zegara biologicznego. Jej obecność wpływa nie tylko na odpowiednie funkcjonowanie naszego organizmu, ale również na komfort naszego życia. Kłopoty ze snem, bezsenność lub częste przebudzanie się w nocy mogą być spowodowane właśnie niewłaściwym poziomem melatoniny w naszym organizmie. 

Największe ilości melatoniny wytwarzane są przez organizm między 4 a 10 rokiem życia. W okresie dojrzewania następuje spadek jej wydzielania, a następnie utrzymuje się na względnie stabilnym poziomie do około 45 roku życia. Po tym wieku następuje ponowny wyraźny spadek wydzielania melatoniny i u osób po 60 – 70 roku życia obserwuje się już tylko niewielkie ilości tego hormonu we krwi. Zanika też jej dobowy cykl wydzielania.

Najbardziej znaną funkcją melatoniny jest regulacja rytmów biologicznych, ale byłoby dużym błędem pominięcie pozostałych jej funkcji, m.in. jest ona również antyoksydantem, dzięki czemu zwalcza skutki starzenia się i zapobiega wielu chorobom. Poza tym melatonina: 

wzmacnia odporność, 

działa przeciwzapalnie, 

reguluje ciśnienie i poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. 

Badania wskazują, że może być pomocna również w leczeniu otyłości, osteoporozy i innych chorób częstych u osób starszych.

Sennio forte z melatoniną: 

Ułatwia zasypianie i wycisza

1 kapsułka zawiera aż 7 różnych składników wspomagających zasypianie (Ekstrakty z liści melisy, szyszek chmielu oraz witanii ospałej, Witaminy B6 i B1, magnez oraz melatoninę)

Opakowanie na miesiąc

Melatonina 1 mg:

Pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie

Małe, wygodne tabletki

Opakowanie na 3 miesiące!