Image Blog

Czy wiesz, że… Chrom jest pierwiastkiem śladowym, ale bardzo potrzebnym w naszym organizmie?

Chrom należy do pierwiastków, których ilość oraz zapotrzebowanie w naszym organizmie są niewielkie. Ilości te są jednak konieczne do prawidłowego rozwoju, wzrostu i funkcjonowania, niedobór natomiast doprowadzić może do wielu zaburzeń.

Chrom pełni szereg istotnych ról – m.in. ma duży wpływ na gospodarkę węglowodanową w organizmie. Pobudza on aktywność trzustki, zwiększa skuteczność działania insuliny, ułatwia jej wiązanie z receptorami, zwiększa liczbę tych receptorów oraz poprawia efektywność pobierania glukozy i wykorzystania jej przez komórki. Chrom uczestniczy także w przemianach białek i tłuszczów, a szczególnie związków cholesterolu. Związki chromu mają istotną rolę w procesach krzepnięcia krwi, biorą udział w procesach antyoksydacyjnych i reakcjach odpornościowych organizmu, wpływając na działanie układu immunologicznego. Rekomendowany jest także dla kobiet w okresie menopauzy, gdyż zmniejsza wydalanie wapnia z organizmu.

Dzieci potrzebują dziennie 0,03-0,12 mg chromu, a dorośli 0,05-0,2 mg. Aby codziennie zapewnić sobie wystarczającą ilość tego pierwiastka organizm potrzebuje dobrze przygotowanego menu. Bardzo szybko braki chromu odczują osoby, które odżywiają się w dużej mierze fast foodami, te zaś dostarczają organizmowi substancje, które w celu przemian potrzebują chromu, a w takiej żywności chromu nie ma lub jest go niewiele).

Zwiększone zapotrzebowanie na chrom mają sportowcy, pracownicy fizyczni, osoby na diecie wysokocukrowej oraz osoby odchudzające się. Dla ostatniej grupy pierwiastek ten jest szczególnie ważny ponieważ hamuje apetyt na słodycze. 

Chrom organiczny:

Aż 200 µg (w dziennej porcji), które pokrywają ponad 500% referencyjnej wartości spożycia

Bardzo dobrze przyswajalna forma pikolinianu chromu

Małe, wygodne tabletki do przyjmowania

Opakowanie na 2 miesiące!

Chitosan + Chrom:

Ułatwia odchudzanie i uzyskanie wymarzonej wagi

Wysoka dawka chromu – aż 201 µg (w dziennej porcji), które pokrywają ponad 500% referencyjnej wartości spożycia

Opakowanie na 40 dni

Źródło: https://diag.pl/pacjent/niedobor-i-nadmiar-chromu-w-organizmie-objawy-i-skutki-to-trzeba-wiedziec/