Image Blog

Czy wiesz, że…

Ekstrakt z pestek winogron jest 50 razy silniejszym antyoksydantem niż witamina C?

Mamy już coraz więcej informacji potwierdzających korzystny wpływ związków obecnych w pestkach winogron na organizm człowieka i ich istoty udział w ochronie układu krążenia. Bogata gama składników zawartych w tych nasionach sprawia, że często trudno jest precyzyjnie określić, które ze związków odpowiadają za obserwowany efekt fizjologiczny. Z przeprowadzonych badań klinicznych wynika, że zawarte w pestkach winogron procyjanidyny mogą stanowić istotny czynnik profilaktyczny i terapeutyczny w ochronie układu krążenia przed zmianami miażdżycowymi. Ekstrakt z pestek winogron jest pełen przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, przez co stwierdzono znaczne wzmocnienie układu odpornościowego człowieka.

Badania pokazują, iż mogą one zmniejszać ryzyko zachorowalności na serce, a także zmniejszają ciśnienie krwi. Dzięki wszystkim składnikom i antyoksydantom pestki sprawdzają się przy oczyszczaniu krwi z niepotrzebnych składników, szkodliwych elementów, a także resztek medykamentów. Pestki pobudzają krążenie krwi, a także zdolne są za zapobiegania powstawania skrzepów. Poleca się je w szczególności osobom uprawiającym sport, zarówno zawodowo, jak i amatorsko. 

Przy znacznym wysiłku fizycznym wzmacniają one układ krwionośny, stymulują anabolizm, a także chronią stawy. Nie ulega wątpliwości, że w dietę włączy powinni pestki zarówno bierni, jak i czynni palacze. Dzięki temu produktowi zmniejszają się szkodliwe skutki wywołane przez toksyczne związki. Ponadto dzięki swoim właściwościom pestki chronią płuca przed chorobami i infekcjami. Ich zadaniem jest także wzmacnianie układu immunologicznego – osoby regularnie jest stosujące mogą liczyć na zmniejszenie ryzyka zachorowalności na grypę, bądź przeziębienie. 

Produktem tym zainteresować powinny się także osoby, które chcą wspomóc pracę mózgu – osoby uczące się, bądź studiujące mogą liczyć na lepszą pracę umysłu. Pestki z winogron odpowiednie są także dla pań, które przechodzą menopauzę i zmagają się z dolegliwościami stawów. Rewelacyjne działanie pestki winogron mają także w kosmetyce. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy OPC sprawia, że zapobiegają one przedwczesnemu starzeniu się skóry. Pomagają także uniknąć przebarwień oraz powstrzymują wypadanie włosów. Można je stosować także jako wspomaganie leczenia trądziku oraz chorób skóry (między innymi łuszczycy). 

Ekstrakt z pestek winogron:

Wysoka standaryzacja na OPC

Naturalny skład bez dodatków

Opakowanie wystarcza na 3 miesiące!